Jedna od brojnih karakteristika naše kože jeste njen prirodni potencijal za samoobnavljanjem. U cilju povećanja mogućnosti kože da se obnavlja razvijena je fotodinamska terapija.
Fotodinamska terapija poznata je i kao LED terapija. Ovu vrstu terapije kreirala je NASA. Naime, naučnici NASA-e primetili su da rane u bestežinskom stanju sporije zarastaju nego inače, zbog nedostatka energije koja je potrebna ćeliji da započne proces regeneracije. Kako bi ćelija stvorila energiju – ATP (adenozin trifosfat), potrebno je da bude izložena odredjenim talasnim dužinama svetlosti. Na ovim naučnim temeljima nastaje LED lampa koja se kao vizionarski poduhvat danas široko primenjuje, izmedju ostalog i za estetske tretmane lica i tela.
LED terapija podrazumeva usmeravanje LED svetla odredjene boje na kožu. Obzirom da svako svetlo imaja svoju frekvenciju, prodire do različite dubine kože tako da je ovom terapijom moguće sanirati različite probleme.
Fotodinamska terapija se već dugi niz godina uspešno praktikuje u dermatologiji, fizikalnoj medicini i rehabilitaciji. Jednostavne je primene i veoma je bezbedna te je iz tog razloga vrlo popularna. Neke od najčešćih terapija LED svetlošću su fotodinamska terapija za lečenje akni, održavanje i popravljanje vitalnosti kose i kože, stimulacija zarastanja rana i lečenje povreda mišića.